Bölüm Tarihçesi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 1994-1995 eğitim-öğretim yılından itibaren, I. öğretim ve II. öğretim olmak üzere, lisans öğrencisi kabul etmeye başlamıştır. Bölüme kayıtlı I. ve II. öğretim olmak üzere toplam 802 lisans öğrencisi bulunmaktadır. Lisans programımızda 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren 1 yıl süreli zorunlu İngilizce hazırlık programı uygulanmaktadır. Ayrıca bölümümüzde eğitim dili %30 İngilizce olup, her dönem en az iki ders İngilizce dilinde açılmaktadır. Hazırlık sınıfı hakkındaki detaylı bilgiyi Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu'ndan öğrenebilirsiniz.

Dumlupınar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans programı öğrenci alımına 1993-1994 eğitim-öğretim yılı güz döneminden itibaren ve Doktora programı öğrenci alımına 2012-2013 eğitim-öğretim yılı güz döneminden itibaren başlanmıştır. Bölümde eğitim gören 153 yüksek lisans öğrencisi ve 11 doktora öğrencisi bulunmaktadır. Kadromuzda

  • 16 Öğretim Üyesi
  • 5 Araştırma Görevlisi
  • 1 Bölüm Sekreteri bulunmaktadır.

Ayrıca Fakültemizin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde bulunan 6 öğretim üyesi ile üniversitemizin diğer bölümlerindeki öğretim üyeleri de gerektiğinde bazı dersleri yürütmek üzere bölümümüzde görevlendirilmektedirler.

Son Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, Çarşamba